Kalefaktor rok założenia 1990
CZYSZCZENIE DYWANÓW           
I TAPICERKI MEBLOWEJ

Kalefaktor

Słomiana 2

30-316 Kraków

+48 603 642 623

Najczęstsze pytania

Czasami spotykamy się z rozmaitymi pytaniami dotyczącymi prowadzonej przez nas działalności. Zawsze staramy się zapewnić naszym klientom szereg potrzebnych informacji i z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie tej podstrony. Wspólnie skompletowaliśmy najczęściej zadawane pytania - mamy nadzieję, że pomogą również i tym, którzy są zainteresowani skorzystaniem z naszych usług. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższą listą.

Na jakim terenie świadczą państwo usługi?

Pomimo tego, że dążymy do świadczenia usług na możliwie jak najszerszym terenie, to obecnie jesteśmy w stanie dojechać do klienta tylko na obszarze Krakowa oraz województwa podkarpackiego w okolicach: Krosna, Brzozowa czy Domaradza. W razie dodatkowych pytań, zapraszamy do kontaktu telefonicznego

Czyszczenie dywanów odbywa się u was w firmie czy w domu klienta?

Ze względu na znacznie większą wygodę takiego rozwiązania, nie ma potrzeby dojeżdżania do naszej siedziby, co niejednokrotnie bywa utrapieniem. To my odwiedzamy klienta i we wskazanym przez niego miejscu przeprowadzamy usługę.

Czy dojazd jest płatny?

Głównym obszarem, na którym świadczymy nasze usługi jest Kraków i okolice. W przypadku, gdy nasz specjalista przyjeżdża do klienta na terenie miasta, a cena usługi przekracza 80 zł, to nie naliczamy dodatkowych opłat za transport. Dojazd poza jego granice może wiązać się z większymi kosztami

Ile czasu trwa czyszczenie dywanu?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa, ponieważ każde nasze zlecenie jest inne. Na ostateczny czas wykonania usługi składają się różne czynniki. W przypadku większego i trudniejszego zabrudzenia oraz specyficznej konstrukcji dywanu, usługa może potrwać dłużej.

Dlaczego czyszczenie dywanów trwa dłużej niż u konkurencji?

Wiemy, że konkurencja może obiecywać nieprawdopodobnie krótki czas wykonania usługi. Jednakże cechuje nas rzetelność oraz uczciwość, więc do każdego zlecenia bardzo się przykładamy. Z tego względu dokładność może wiązać się z dłuższym czasem czyszczenia.

Ile czasu schnie dywan po praniu?

Podobnie jak w przypadku różnic w czasie wykonywania naszej usługi, tak schnięcie dywanu jest zależne od wielu czynników. Głównie zależy od stopnia zabrudzenia, ponieważ im bardziej zanieczyszczony jest dywan, tym więcej środków piorących należy użyć, co w konsekwencji odzwierciedla się w dłuższym czasie schnięcia. Zwykle dywan jest całkowicie suchy po 24h, jednakże dużo zależy od jego konstrukcji oraz materiału, z którego został wykonany.

Ile czasu schnie tapicerka po praniu?

Analogicznie, jak w przypadku czasu schnięcia dywanów, wysychanie tapicerki również może się różnić. Gdy mamy do czynienia z mocno zabrudzonymi meblami, czas wydłuży się. średnio całkowite schnięcie zajmuje od dwóch do dwunastu godzin.

Jak muszę się przygotować przed czyszczeniem moich dywanów?

Naszym pracownikom bardzo pomogłoby, gdyby na dywanie nie znajdowały się absolutnie żadne przedmioty. W tym celu należy usunąć wszelkie zabawki, rośliny, w miarę możliwości odsunąć meble oraz bardzo dokładnie odkurzyć.

Jakiego sprzętu używacie do prania dywanów i tapicerek?

Podczas naszych zleceń używamy tylko najlepszych urządzeń, solidnej i znanej firmy Kärcher, która prowadzi swoją działalność już od 1935 roku. Ufamy ich doświadczeniu, a urządzenia wyprodukowane przez Kärcher nigdy nas nie zawiodły.

Jakie dywany czyści się lepiej a jakie trudno?

Nie każdy dywan czyści się jednakowo. Wszystko zależne jest od różnych zmiennych, na przykład w przypadku bardzo zabrudzonego, długiego włosa, czyszczenie będzie utrudnione, a schnięcie będzie znacznie trwało dłużej.

Jakich środków chemicznych używacie do prania dywanów i tapicerek?

Jesteśmy profesjonalną firmą i ufamy tylko sprawdzonym, specjalistycznym środkom. Substancje chemiczne używane przy czyszczeniu dywanów oraz tapicerki pochodzą od rzetelnych marek, takich jak Kärcher czy K2.

Czy używane przez was środki chemiczne są szkodliwe dla zwierząt i dzieci?

Pomimo tego, że do czyszczenia dywanów używamy środków chemicznych, to doglądamy także ich ekologiczności. Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo, więc stosujemy tylko nieszkodliwe preparaty, które spełniają wymagania nawet przedszkoli i żłobków.

Czy meble pozostają na czyszczonym dywanie?

Wiemy, że niejednokrotnie na dywanie znajdują się ciężkie meble bądź takie, których przeniesienie może sprawić dodatkowy kłopot. Jednakże usunięcie ich z powierzchni dywanów bardzo ułatwi nam jego wyczyszczenie. W ostateczności, jeśli nie ma innej możliwości, mogą one pozostać na swoim miejscu.

Czy muszę odkurzyć dywan przed czyszczeniem?

Znacznie lepiej nam się pracuje, gdy zarówno pomieszczenie, jak i sam dywan są dobrze przygotowane do czyszczenia. Z tego względu bardzo docenimy, jeśli będzie odkurzony, jednakże nie ma takiej konieczności.

Jak mogę zamówić usługę prania dywanów?

Zamówienie naszej usługi jest naprawdę łatwe. Przed zdecydowaniem się na czyszczenie wykładzin, dywanów i mebli tapicerowanych, serdecznie zapraszamy do naszego cennika, a następnie do kontaktu pod numerem telefonu +48 603 642 623

Czy możecie usunąć każdą plamę bądź zabrudzenie?

Nasze prace są zawsze dokładnie oraz rzetelnie wykonane i dlatego możemy pochwalić się bardzo dużą skutecznością. Mimo, że nie obiecujemy usunięcia wszystkich plam to z pewnością poradzimy sobie z 99% z nich.

Od czego uzależniona jest cena prania jednego metra kwadratowego?

Nasi klienci posiadają różnorodne dywany i niektóre z nich mogą okazać się bardziej uciążliwe w czyszczeniu i będą wymagały większego nakładu pracy (np. bardzo zabrudzony dywan o długim włosie). Z tego względu, w niektórych przypadkach decydujemy się na wycenę indywidualną. Serdecznie zapraszamy do cennika po szczegółowe informacje.